fbpx

Perspėjimas dėl sukčių

Norint apsisaugoti nuo dažniausiai pasitaikančių apgaulysčių internete reikia sąmoningumo ir sveiko proto. Automobilių sporto pasaulyje viskas kainuoja gana dideles sumas, todėl tokia aplinka tampa idealia vieta veistis sukčiams.

Didžioji dauguma apgavysčių pateikiama tokiomis formomis:
• Kaina yra per gera, kad būtų tai būtų tiesa
• Skelbimo komunikacijoje jaučiamas skubos jausmas, bandant priversti greitai užbaigti operaciją, kol kažkas kitas to nepadarys.
• Pirkėjas jums siunčia suklastotą banko išrašą kurio suma viršija sutartą sumą.
• Pardavėjas nurodo pervesti užstatą automobiliui / varikliui / greičių dėžei ar kitai detalei rezervuoti.

Kitas svarbus dalykas, kurį reikia atsiminti, yra tai, kad bankininkų vekseliai ar čekiai nėra grynipinigai. Tai, kad bankas mielai juos įneš ir leis jums naudotis pinigais, dar nereiškia, kad tai geras čekis. Daugybė apgavysčių paprašys pervesti suklastotą čekį ir tada pervesti jiems dalį šių lėšų. Kai bankas supranta, kad čekis buvo suklastotas, jūs vis tiek esate atsakingas už tuos pinigus. Sukčiai taip pat naudojosi tokiomis paslaugomis kaip „Google Checkout“ padirbdami indėlius.

Ne visi sukčiai kominuokuoja laužyta lietuvių/ kita kalba ar kitaip demonstruoją neformalumą. Kai kurie iš jų yra tikri “profesionalai” ir gali pasirodyti kaip patikimi, išmanantys savo sritį žmonės, su kuriais reikia bendrauti.

Šie žmonės yra nusikaltėliai. Jokiu būdu nekontaktuokite su jais. Neteikite jiems jokios informacijos apie save.

Deja, mes niekaip negalime užkirsti kelio sukčiams atsakyti į jūsų skelbimus. Sukčiai gali Jus nukreipti į bet kurią svetainę ar leidinį, kuriame žmonės perka ir parduoda daiktus. Naudokitės sveiku protu ir elkitės labai atsargiai, atsakydami į bet kokius abejotinų šaltinių pasiūlymus.

Jei abejojate, atsitraukite!